Babiččin dvoreček v Licibořicích - školní výlet

06.06.2018

Ve středu 6. 6. 2018 jsme jeli na výlet. Cílem naší cesty byl Babiččin dvoreček v Licibořicích, což je vesnička pár kilometrů za Nasavrky.

Děti zde měly možnost vidět mnoho zvířátek a také je pohladit a nakrmit. Na dvorečku žijí slepice s kohoutem, husy, kachny, nutrie, kozy, ovce, osel s oslicí, lamy, kráva Bůča, vepřík Bobeš, králíci a další zvířátka.

Asi půl kilometru od Babiččina dvorečku je Dědečkova obůrka a sem vedly naše první kroky. Zde děti mohly vidět pštrosy, koně, daňky a muflony, divoká prasata, pávy, bažanty, andulky, papoušky a další zvířátka. A také tato zvířátka mohly děti krmit - některá si pochutnala na travičce, jiná na tvrdém pečivu. Dále si děti mohly zkusit posedět na koňském sedle s kovbojským kloboukem na hlavě a nebo zkusit přeskočit překážku, kterou přeskakují koníci.  Všude bylo hodně prostoru, takže děti měly možnost se i proběhnout a užít si krásného prostředí kolem. Průvodkyně Bára nám o všech zvířátkách něco pověděla a celou Dědečkovou obůrkou nás provedla.

Pak jsme se vrátili zpět na Babiččin dvoreček, kde měly děti možnost blížeji poznat domácí zvířata, která zase mohly krmit - některá travičkou, jiná tvrdým pečivem a na závěr kozám společnými silami nanosily vodu do koryta.

A protože děti byly moc šikovné, dostaly za odměnu razítko na ruku a voňavý perníček.

Výlet se všem moc líbil, do školky jsme se vrátili sice trochu unavení, ale v dobré náladě a s příjemnými pocity z pěkného výletu.

Fotografie ZDE.