Bramboriáda 2018

24.10.2018

Ve středu 24. 10. 2018 se od 15 hodin v MŠ konalo tématické odpoledne pro děti a rodiče, které se neslo v duchu brambor.

Na 2. ročníku Bramboriády nechyběla soutěž o největší bramboru - tou se stala brambora vážící 1071 g. Na druhém místě skončila brambora s váhou 776 g a na třetím místě brambora s váhou 729 g. Všichni soutěží dostali diplom, vítězové na prvních třech místěch si pak odnesli pěkné ceny od našich sponzorů a také pro ostatní soutěžící byla připravena drobrá cena.

Dále jsme soutěžili v poznávání brambory podle chuti a také podle hmatu. Naši malí soutěžící byli velmi šikovní a většinou bramboru bez omylu poznali. Dále mohly děti házet bramborou a nebo skákat v pytli.

Dále si mohly děti vyrobit panáčka z brambory a nebo si natiskat prostírání za pomoci bramborových tiskátek.

Ošizeny nezůstaly ani mlsné jazýčky - díky šikovným maminkám jsme mohli ochutna různé dobroty z brambor. A nechyběly ani čerstvě usmažené domácí bramboráky.

Společně strávené bramborové odpoledne nám všem příjemně uběhlo, pobavili se jak děti, tak i dospělí.

Děkujeme maminkám za bramborové pokrmy, paní Markové za smažení bramboráků a také naším sponzorům - ZD Velká Losenice za brambory a bramborové lupínky a společnosti Amylon z Ronova n. S. za dětské pudinky.

Fotografie ZDE.