Pohádková cesta

21.06.2018

Rok se s rokem sešel a přiblížil se konec školního roku. Stejně jako vloni, tak i letos jsme se u této příležitosti vydali s dětmi i jejich rodiči na ´Pohádkovou cestu´, která vedla od školky ke koupališti. Cestou na nás čekalo pět pohádkových zastavení, kde děti měly plnit úkoly, aby se dostaly až k pokladu. U červené Karkulky děti hledaly, sbíraly a navlékaly červené korálky, u kočky Micky chytaly myšky, u princezny Zlatovlásky lovily rybičky, u čarodějnice přeskakovaly její létající koště a u vodníka s vílou prokázaly svoji odvahu, když poslepu měly sáhnout do hrnečku a vytáhnout nějaké vodní zvířátko.

Děti byly šikovné a statečné, všechny úkoly splnily a tak se dostaly až na koupaliště, kde měl být ukrytý poklad. Ten si ale musely najít - byl schován v kopci, tam, kde rostou u sebe tři stromy, které neomylně poznáme i v zimě, když nemají listí. Ano, poklad byl ukrytý pod břízami. Děti ho našly a spravedlivě se o něj rozdělily.

Po takové náročné cestě všem začalo kručet v břiše a tak jsme se pustili do opékání párků. Pro děti byly také přichystány soutěže a hry.

Nakonec nám přálo i počasi, i když chvílemi to vypadalo, že nám naši dobrodružnou cestu překazí bouřka. Ale nestalo se tak a celé odpoledne jsme si mohli všichni pěkně prožít.

Fotografie ZDE.