ZOO Jihlava

12.06.2019

Ve středu 12. 6. 2019 jsme spolu s MŠ Nížkov jeli do ZOO Jihlava. Počasí nám přálo a tak jsme si výlet pěkně užili.

Po příchodu do ZOO jsme se nasvačili a pak nás hned čekal výukový program ´Zvířata na dlani´. Zde děti zvířata poznávaly, učily se je dělit do skupin - hmyz, savci, ..., poznávaly ptáky podle peří, sáhly si na pravé pštrosí vejce, na kus vyslečené hadí kůže, ale také se mohly dotknout živých zvířátek - švába, hada a ještěrky.

Po výukovém programu jsme šli na prohlídku ZOO. Děti byly nadšené ze zvířátek, ale také z koutků s prolezkami. Všechno chtěly vidět, všechno chtěly vyzkoušet s pravým dětským nadšením a radostí.

Navštívili jsme výběh se žirafami, s medvědy, viděli jsme hyenu, surikaty, opice, klokany - dokonce jedna klokaní maminka měla malého klokánka ve své kapse, byli jsme v tropickém pavilonu, kde byli hlavně hadi, ale také krokodýli a různé ryby a viděli jsme mnoho dalších známých i méně známých zvířátek.

U dětského koutku jsme si dali oběd, děti si nenechaly ujít prolezky a houpačky a pokračovali jsme dál. Na konci velké nadšení u dětí vzbudili tygři a hroch. Čas strávený v ZOO rychle utekl a pak už nám nezbylo než zamávat všem zvířátkům a vydat se na cestu domů.

Teplý slunečný den a chození po ZOO dalo dětem zabrat a tak cestou domů v autobuse spokojeně odpočívaly.

Fotografie ZDE.