Perličky z dětské hlavičky

Zde najdete vtipné hlášky dětí z naší školky:

(veškeré citace budou uváděny anonymně)


"Můj taťka je elektrikář." ... "Můj taťka je taky elektrikář." ... A můj taťka je bordelář!"

U odpolední  svačiny - dítě má jíst makový perník: "To jíst nebudu, je to špinavé!" (dítě ukazuje na tečky maku)

U oběda - dítě jí polévku: "Za maminku .... za tatínka .... za sestřičku .... za tři ovečky .... za kočičku ...." Paní učitelka: "A co ještě máte doma?"  Dítě: "Víc rodičů už oma nemám."

Dítě: " Náš taťka je hrozně bohatej - nejbohatší!" Paní učitelka: "A podle čeho si to myslíš?" Dítě: "Má v puse celej jeden zlatej zub!"

Paní učitelka: "Co řekneš paní učitelce nebo kamarádům, když ráno přijdeš do školky?" .... Dítě: "Nechci tady být!" .... Paní učitelka: "Dobře, tak co řekneš paní prodavačce, když přijdeš do obchodu?" .... Dítě: "Dobrý den." ...

"Musím se hodně napít nebo mi vyschnou plíce." (Ráno v MŠ u svačinky.)

"Vypadá to jako krabice na nářadí, ale jinak dobrý." (Dítě hodnotí svoji vlastní kresbu perníkové chaloupky.)

Reakce dítěte na kamaráda, který přijde ostříhaný: "Tak jsem si všimnul, že seš nějakej oholenej. Nemáš vůbec žádný vlasy - jako náš děda."

Paní učitelka: "A proč se bojíš pana policajta?" ..... "Protože je velký."  .... p. uč.: "Já jsem také velká." ... "Ty jsi ale učitelka."  (Na silnici u MŠ stavěli policisté auta, tak jsme si o nich povídali...)

Paní učitelka: "Dej si hlavu na polštář."    ......    "Ne, mně není zima." (Ve chvíli odpoledního odpočinku v MŠ.)

Paní učitelka: "Kdo napsal pohádku ´Hrnečku, vař!´?" ....... "Jaromír Jágr."  (Měli jsme týden na téma ´Hrnečku, vař!´ a s dětmi jsme, krom jiného, mluvili o tom, že autorem této pohádky je K. J. Erben. Další dny jsme opakovali, co si děti zapamatovaly ... :-))

Paní učitelka: "Kdo je nejlepší hokejista?" ...... "Můj tatínek!"  (Měli jsme týden na téma ´Zimní sporty´ a s dětmi jsme mluvili o různých zimních sportech a o známých sportovcích .... :-))